Saulės elektrinės

Kodėl verta statyti saulės elektrinę?

Iki 70 % sumažės Išlaidos elektrai

Naudojant saulės energija, išlaidas elektrai sumažinsite 3 – 4 kartus, o pasinaudojus APVA parama elektrinė atsiperks per 5 – 7 metus.

Nekilnojamo turto vertė išauga iki 10%

Statistiškai, įrengus saulės elektrinę ant namo stogo, nekilnojamo turto vertė išauga nuo 5 iki 10%.

3230 € valstybės parama saulės elektrinei

30% pagreitėja saulės elektrinė atsipirkimo laikas pasinaudojus APVA skiriama iki 3230 eurų kompensacija.

Gavau kokybišką konsultaciją, o priėmus sprendimą įsirengti saulės elektrinę likau labai patenkintas atliktu darbu bei pagalba sutvarkant paramos dokumentus.

Nerijus Baronas

Saulės elektrinės įrengimo žingsniai

Nemokamas konsultavimas

Susisiekite su mumis ir pateikite šią informaciją: stogo orientacija, nuolydis, būklė. Mes atvyksime, išmatuosime, įvertinsime bei suteiksime konsultaciją kokia sistema ar įrenginys jums tinkamiausias.

Prijungimo sąlygų išdavimo forma

Po saulės elektrinės įrengimo sutarties pasirašymo, reikia pateikti prašymą ESO (www.eso.lt/savitarna) dėl elektrinės prijungimo sąlygų išdavimo (paslaugos kaina 31.75 Eur). Padedame tinkamai užpildyti šią forma klientui pageidaujant. 

Saulės elektrinės įrengimas

Turint prijungimo prie ESO sąlygas, suderintu laiku atliekamas saulės elektrinės įrengimas. Profesionali montuotojų komanda jėgainę įrengs per 1-2 d. Darbo vietą visada paliekame švarią ir tvarkingą, todėl įrengus elektrinę jums nereikės rūpintis aplinkos apsauga.

 

Gaminančio vartotojo sutartis

Rangovo deklaracija

Sutarties sudarymas su elektros tiekėju

Dvipusis skaitiklis

Rangovo pateikus deklaraciją ESO, per 3-30 dienų Jums nemokamai bus įrengtas išmanusis, dvipusės apskaitos skaitiklis. Taigi galėsite kontroliuoti elektros (tiekiamos į tinklą arba gaunamos iš tinklo) suvartojimą.

Dokumentų APVA paramai gauti pateikimas

Iš ko susideda saulės elektrinė?

 

Saulės modulis

Fotovoltiniai saulės moduliai, arba paprasčiau tariant – saulės panelės, yra esminė kiekvienos saulės elektrinės dalis. Jų montavimas ant pastato stogo arba ant specialios konstrukcijos, pastatytos ant žemės, leidžia mums optimaliai panaudoti nesibaigiantį gamtos resursą – saulės energiją. Šių modulių skaičius yra tiesiogiai susijęs su pageidaujamos elektrinės galios dydžiu.

Inverteris

Inverteriai yra saulės elektrinės dalis, be kurios visa saulės elektrinė nebūtų tokia efektyvi. Jie perima pastovią elektros srovę iš saulės modulių ir paverčia ją į kintamąją, kurią ir esame įpratę naudoti kasdienybėje. Renkantis inverterį, svarbu pasirinkti tokią įrangą, kuri atitiktų jūsų elektros poreikius. Pavyzdžiui, pažangiausi inverteriai leidžia maksimaliai išnaudoti saulės energiją mažomis sąnaudomis. Be to, inverteriai suteikia galimybę stebėti saulės elektrinės veiklą internetu ar per specialias mobiliasias programėles.

 

 

Tvirtinimo konstrukcija

Prieš pasirenkant saulės modulių tvirtinimo konstrukciją, svarbu atsižvelgti į stogo tipą – ar jis plokščias ar šlaitinis, bei tai, ar elektrinė bus įrengiama ant fasado ar ant žemės. Montavimas gali būti atliekamas skirtingose vietose: ant plokščio arba nuožulnaus stogo, ant fasado arba ant žemės. Be to, reikia atsižvelgti į stogo dangas, tokias kaip šiferis, skarda, bituminė danga ir pan. Tai taip pat lemia montavimo konstrukcijos pasirinkimą. Tvirtinimo konstrukcijos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į gaminamos elektros galios dydį ir planuojamą saulės modulių kiekį. 

10 įdomių faktų apie saulės elektrines

Saulės energija kosmose: pirmasis saulės energija varomas palydovas buvo „Vanguard 1“, išsiųstas į kosmosą 1958 metais. Ši technologija tapo būtina daugeliui kosminių misijų.

Apsauga nuo elektros tiekimo sutrikimų: namai ar įmonės, turinčios saulės elektrines su energijos kaupimo sistemomis, gali išvengti elektros tiekimo sutrikimų ir tapti nepriklausomi nuo išorinių elektros tiekėjų.

Sumažintos sąskaitos už elektrą: Namai, naudojantys saulės elektrines, gali sumažinti savo elektros sąskaitas iki 90%, o perteklinę pagamintą energiją parduoti atgal į tinklą.

Ekologinė nauda: saulės elektrinės padeda sumažinti CO2 emisijas. Per savo veikimo laikotarpį vienas saulės elektrinės įrenginys gali sutaupyti tiek anglies dvideginio, kiek per metus absorbuoja maždaug 100 medžių.

Saulės elektrinės ant vandens: kai kuriose šalyse pradėtos statyti saulės elektrinės ant vandens telkinių, vadinamos „plaukiojančiomis saulės elektrinėmis“, siekiant išnaudoti neužstatytus plotus ir padidinti elektrinių efektyvumą, nes vanduo padeda aušinti saulės modulius.

Saulė – neišsenkantis energijos šaltinis: Saulė kasdien Žemei tiekia daugiau energijos, nei žmonija sunaudoja per visus metus. Per 1 valandą Saulė atsiunčia pakankamai energijos, kad patenkintų pasaulinį elektros poreikį ištisus metus.

Ilgaamžiškumas: Saulės moduliai dažniausiai tarnauja daugiau nei 25 metus, o kai kuriuose projektų garantijose numatoma, kad jie per tą laiką vis dar generuos apie 80% pirminės galios.

Mažėjančios kainos: Saulės elektrinių kaina per pastaruosius 10 metų sumažėjo daugiau nei 70%, o kartu padidėjo jų efektyvumas. Tai tampa vis prieinamesne technologija tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms.

Pirmoji saulės elektrinė: pirmoji komercinė saulės elektrinė buvo pastatyta 1986 m. JAV Kalifornijoje. Ši technologija nuo to laiko tapo vis populiaresnė visame pasaulyje.

Saulės energijos kaupimas: Saulės elektrinės gali ne tik gaminti elektros energiją dienos metu, bet ir kaupti ją specialiose baterijose, kad ją būtų galima naudoti naktį ar debesuotomis dienomis.

 

Gaukite pasiūlymą saulės elektrinei



    Turite klausimų?

    Į viršų